03-9158500
תפריט
תמונת נושא עבור: אם קיבלתם זימון לחקירה – כך צריך לפעול
5
(2)

אם קיבלתם זימון לחקירה במשטרה עליכם לזכור כי ישנה חשיבות גדולה לתשובות הנחקר בחקירה, לדברים שאומר (או שותק) לגביהם, אשר יכולים להשליך על על גורל התיק – האם יוגש כתב אישום לבית משפט או שמא התיק ייסגר מאחת מעילות הסגירה (חוסר אשמה, חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור (עילה הידועה גם בשם נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדה לדין) או אף סגירת התיק בהסדר מותנה). חשוב לדעת כי בכל חקירה במשטרה או ברשות חקירה אחרת (כגון רשות המיסים, רשות ניירות ערך, רשות התחרות ועוד), קיימים כללי חקירה מיוחדים רבים שנחקרים אינם מודעים להם, כמו גם כי החוקרים רשאים להפעיל על הנחקרים תרגילי חקירה ואף מניפולציות שונות, על מנת להוציא מהנחקרים מידע שעלול לסבך אותם וזאת גם בין אם החשוד עבר עבירה ובין אם לאו.

זימון לחקירה במשטרה – להתמודד עם שאלות קשות

דוגמאות ספורות לכללי חקירה ולסוגיות העולות מהחקירה, הן: האם ניתן לסרב להגיע אל זימון לחקירה במשטרה, האם מדובר בחקירה באזהרה או מדובר על מסירת עדות ומה המשמעויות של כך, ניתן לקום וללכת באמצע חקירה, מה קורה כשלא מרגישים טוב לפני חקירה או במהלכה, אופן תיעוד החקירה, מהו מעמד תיעוד החקירה בדרכים שונות, חשיבות הפרוטוקול שעליו נדרש הנחקר לחתום בתחילת החקירה ובסופה והאם ניתן וכיצד לערוך שינויים בפרוטוקול זה, מיהם הגורמים שמחליטים בעניינו של הנחקר, היכרות עם זכות השתיקה ומתי וכיצד לעשות בה שימוש, קבילותה של בדיקת פוליגרף והאם כדאי להסכים לבדיקה זו, כיצד להימנע מטעויות נפוצות רבות שנחקרים עושים שעלולים לסבך אותם אף כשלא ביצעו עבירה כלשהי, האם ניתן להתייעץ עם עורך דין במהלך חקירה, האם עורך הדין יכול להיות נוכח בחקירה על החשוד, האם ייעוץ עם עורך דין לפני החקירה או במהלכה שהאדם אשם? למה לשים לב במיוחד כשנחקרים, מהן הטעויות הנפוצות שיש להישמר מהן בחקירה ועוד. מדובר בעולם שלם שהדרך היחידה להכיר אותו היא לקבל ייעוץ וליווי מעורך דין פלילי שמומחה בעניינם אלה.

להתמודד עם המצב עם עורך דין מומחה

על כן, אם קיבלתם זימון לחקירה, או שחוקרים הגיעו למפתן דלתכם – פנו בהקדם האפשרי אל הצוות יוצא הפרקליטות המקצועי של משרדנו מנשה – רון עורכי דין. אנו נוכל לעזור לכם להבין מהן הנסיבות שהובילו לחקירה, להכין אתכם, לייעץ לכם נכונה, להגן עליכם וללוות אתכם בשלב החקירה ולשמור על כל זכויותיכם ולמנוע ככל הניתן את הפגיעה בכם.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

עורכי הדין רונן מנשה וקובי רון

בעלי משרד מנשה - רון עורכי דין

לפנייה למשרדנו חייגו: 03-9158500 או לחצו כאן להשארת פרטים