03-9158500
תפריט
Ran PerryRan Perry
06:18 08 Jul 21
פניתי לעו"ד קובי ועו"ד רונן על מנת להתמודד עם הליך פלילי עקב תלונות שווא שהגיש מישהו נגדי. הם הנחו אותי בתהליך והתהלו מול המשטרה. בנוסף, לאחר מכן, כתבו עבורי מכתב שנועד לשנות את עילת הסגירה לחוסר אשמה מחוסר ראיות - דבר שצלח. לאורך כל התהליך הם היו זמינים ומאוד אדיבים ומקצועיים - מאוד מומלץ.
ron benron ben
07:14 19 Jan 21
הגעתי לרונן וקובי בזמן של מצוקה אישית גדולה. כבר מהרגע הראשון אפשר היה להבחין בכך שהם לא רק מתעסקים בפן המקצועי אלא גם המון בפן האנושי. שיחות חמות ומתן עזרה והסברים מרגיעים בכל זמן שנדרשו לכך והראו כמה אכפתיות הם מעניקים ללקוח. מעבר לכך בפן המקצועי מדובר בשני עורכי דין מבריקים עם ראש חד וידע מקצועי רב מאוד אשר עזרו לי להיחלץ מהצרה אליה נקלעתי. ממליץ בחום!
דב ברקוביץדב ברקוביץ
14:21 03 Jan 21
קובי ורונן הם עורכי דין שעליהם נאמר גאווה למקצוע!!הם עניינים, זמינים, מקצועיים ברמות על, מבינים בשיחת הבהרה אחת את רצון הלקוח ותוך כדי הטיפול מעדכנים ומשתפים באופן קבוע.בהחלט ממליץ לפנות ולהיוועץ בהם!!דב ברקוביץ
יעקב אנגריעקב אנגר
17:01 03 Sep 20
פנינו ברגע של מצוקה וזכינו לזמינות מלאה, לתמיכה מקצועית ונפשית והתוצאה גם היא מעולה. ממליץ בחום.
js_loader
5
(114)

עבירת גניבה ממעביד

מה משותף למנכ"ל חברה שמימן נסיעות פרטיות לחו"ל מכספי החברה, לפקידת בנק שמסבה חלק מהכספים שהופקדו דרכה לחשבונות בנק הקשורים אליה ולעובד חברה שלוקח לביתו ציוד מהחברה בה הוא מועסק? כולם עלולים למצוא עצמם מואשמים בנסיבות מסוימות בעבירה של גניבה ממעביד אם ערך הרכוש שנלקח עולה על 1,000 ₪.

העבירה של גניבה ממעסיק / מעביד מבטאת פגיעה בשני ערכים מוגנים נפרדים: ראשית, היא מבטאת את הפגיעה בקניינו של אחר, אשר רכושו נשלל ממנו ללא הסכמתו – פגיעה הקיימת בכל עבירה של גניבה.

שנית, מבטאת העבירה של גניבה ממעביד את הפגיעה באמון המיוחד שקיים ביחסי עובד-מעביד.

בתי המשפט עמדו לא אחת על כך שמעשים של גניבה ממעביד עלולים להשפיע לרעה לא רק על יחסו של המעביד לעובד שגנב, אלא על יחסו של המעביד גם לעובדיו האחרים, בשל חששו של המעביד שמא גם אחרים ביצעו, או יבצעו בעתיד, מעשים דומים לכך.

תחושת הפגיעה של המעביד, גם אם מעשה הגניבה בוצע באופן חד-פעמי, או על רקע של מצוקה אישית וללא כוונה לפגוע במעביד, היא גדולה. לעיתים דווקא הפגיעה ממי שהיה קרוב ומוכר ותחושת האכזבה מן העובד שזכה לאמון, ולעיתים אף אכזבה של המעביד מעצמו על שטעה בשיקול דעתו בעת מתן האמון בעובד, הן שעלולות להניע את המעביד לפעול בנקמנות כלפי העובד שמעד.

גניבה ממעביד

הסיכונים העומדים בפני עובד שנתפס בגניבה

מעביד שתפס את העובד בגניבה עלול לא רק לפטר אותו ללא תשלום פיצויים או להגיש נגדו תביעת נזיקין, אלא גם להגיש נגדו תלונה במשטרה. זאת, על אף שתלונה במשטרה ופתיחה בהליך פלילי נגד העובד עלולה להביא למעצרו, כך שיקשה עליו להשיב את הכספים שלקח, ובכך יגדל הנזק שייגרם דווקא למעביד.

מה העונש על גניבה ממעביד?

לאור קלות הביצוע של העבירה ולאור הערכים הכפולים עליהם היא מגנה, עבירה של גניבה ממעסיק נחשבת לעבירה חמורה. בעוד שעונש המאסר בצדה של גניבה סתם הוא 3 שנות מאסר, הרי שהעונש בצדה של גניבה ממעביד הוא 7 שנות מאסר (בדומה לעבירות של גניבה בידי עובד ציבור או גניבה בידי מנהל או גניבה בידי מורשה שגם בגינן קבוע עונש חמור יותר מהעונש הקבוע בצדה של עבירת הגניבה הרגילה). כך למשל, גניבה של 2,000 ₪ מקופת המסעדה תיתקל ביחס מחמיר יותר מצד בית המשפט, אם בוצעה על-ידי עובד המסעדה ולא על-ידי גנב מזדמן.

מדיניות הענישה של בתי המשפט בעבירה של גניבה ממעביד היא מדיניות מחמירה הכוללת על פי רוב רכיב של מאסר בפועל. יחד עם זאת, הענישה במשפט הישראלי הינה אינדיבידואלית, וייתכנו מקרים בהם בית המשפט יימנע מלגזור על נאשם שהורשע בעבירה של גניבה ממעביד עונש מאסר בפועל לאור שיקולים שונים שנוגעים לנסיבותיו האישיות של הנאשם ונסיבות ביצוע העבירה.

האינטרסים של הצדדים עשויים לסלול את הדרך להסדר

דווקא אותה מערכת יחסים של היכרות מוקדמת בין הצדדים עשויה להתגלות כמפתח הטוב ביותר לפתרון המשבר כאשר מתגלה כי בוצעה עבירה של גניבה ממעביד. הקשר הטוב שהיה קיים בעבר בין הצדדים, והאינטרס המשותף של שני הצדדים להגן על פרטיותם גם בשעת משבר, עשויים להוות הזדמנות עבור מי שנתפס בגניבה להגיע להסדר עם המעביד, אשר ישביע את רצונם של שני הצדדים, ואף ייתר את הצורך בפניה לאפיק הפלילי.

עבור המעביד, ייתכן שלקיחת אחריות מצד העובד והבעת חרטה, לצד השבת הכספים שנלקחו, יהוו תוצאה הוגנת ומספקת יותר למשבר שנוצר, מאשר פתיחה בהליך פלילי, ללא לקיחת אחריות מצד העובד וללא פיצוי הנזק.

עבור העובד, מובן שהימנעות מהליך פלילי היא מטרה עליונה. אם בכל זאת תוגש נגדו תלונה במשטרה, הוא בסיכון להרשעה בעבירה חמורה שעונש מאסר ממשי לצדה.

לכן, חשוב לשני הצדדים – גם למעביד שמגלה כי מתבצעת גניבה בבית העסק שלו ובמיוחד לעובד שביצע גניבה ונתפס, להיעזר בייעוץ משפטי על מנת להגיע למענה הטוב ביותר לצרכיהם.

החשיבות של קבלת ייעוץ משפטי במקרים של גניבה ממעביד

כאמור גניבה ממעביד היא עבירה חמורה שעלולה לסבך את העובד הן במישור הפלילי והן במישור האזרחי. לפיכך, בכל מקרה של בירור או חקירה מצד המעביד או המשטרה או גורם חקירה אחר, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין פלילי שייעץ לכם, יסייע לכם לשמור על זכויותיכם וילווה אתכם בכל ההיבטים הנדרשים על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

משרד מנשה – רון הינו משרד מוביל בתחום המשפט הפלילי המלווה לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון הליכים פליליים לרבות בהליכי חקירה ומשפט בגין עבירות גניבה ממעביד.

לעורכי הדין רונן מנשה וקובי רון, העומדים בראש המשרד, ניסיון רב, מומחיות והצלחות יוצאות דופן בייצוג לקוחות בתיקי גניבה ממעביד.

לתיאום פגישה פנו אלינו בטלפון: 03-9158500 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 114

No votes so far! Be the first to rate this post.