03-9158500
תפריט
Ran PerryRan Perry
06:18 08 Jul 21
פניתי לעו"ד קובי ועו"ד רונן על מנת להתמודד עם הליך פלילי עקב תלונות שווא שהגיש מישהו נגדי. הם הנחו אותי בתהליך והתהלו מול המשטרה. בנוסף, לאחר מכן, כתבו עבורי מכתב שנועד לשנות את עילת הסגירה לחוסר אשמה מחוסר ראיות - דבר שצלח. לאורך כל התהליך הם היו זמינים ומאוד אדיבים ומקצועיים - מאוד מומלץ.
ron benron ben
07:14 19 Jan 21
הגעתי לרונן וקובי בזמן של מצוקה אישית גדולה. כבר מהרגע הראשון אפשר היה להבחין בכך שהם לא רק מתעסקים בפן המקצועי אלא גם המון בפן האנושי. שיחות חמות ומתן עזרה והסברים מרגיעים בכל זמן שנדרשו לכך והראו כמה אכפתיות הם מעניקים ללקוח. מעבר לכך בפן המקצועי מדובר בשני עורכי דין מבריקים עם ראש חד וידע מקצועי רב מאוד אשר עזרו לי להיחלץ מהצרה אליה נקלעתי. ממליץ בחום!
דב ברקוביץדב ברקוביץ
14:21 03 Jan 21
קובי ורונן הם עורכי דין שעליהם נאמר גאווה למקצוע!!הם עניינים, זמינים, מקצועיים ברמות על, מבינים בשיחת הבהרה אחת את רצון הלקוח ותוך כדי הטיפול מעדכנים ומשתפים באופן קבוע.בהחלט ממליץ לפנות ולהיוועץ בהם!!דב ברקוביץ
יעקב אנגריעקב אנגר
17:01 03 Sep 20
פנינו ברגע של מצוקה וזכינו לזמינות מלאה, לתמיכה מקצועית ונפשית והתוצאה גם היא מעולה. ממליץ בחום.
js_loader
5
(178)

ייצוג בתיקי עבירות סמים – משרד עו"ד מנשה – רון

פקודת הסמים המסוכנים מגדירה מהן עבירות סמים ומהם העונשים על ביצוען. בימינו, עבירות סמים נפוצות מאוד ומבוצעות גם על ידי אנשים נורמטיביים.

נוסף על עבירת החזקה או שימוש בסמים לצריכה עצמית, פקודת הסמים המסוכנים כוללת גם עבירות של סחר בסמים, ייבוא וייצוא של סמים, ייצור סמים, החזקה של סמים שלא לצריכה עצמית, הדחת קטינים לשימוש בסמים, תיווך בעסקת סם ועבירות סמים נוספות.

החוק קובע כי כל עוד לא התקבל היתר חוקי – חל איסור על ביצוע העבירות שכלולות בפקודת הסמים המסוכנים.

עבירות סמים

עבירות סמים

עבירות סמים שמבוצעות על ידי אנשים ללא עבר פלילי

כאמור, במקרים רבים מבצעי עבירות סמים הם אנשים נורמטיביים ללא כל עבר פלילי, שנאלצים להתמודד לראשונה בחייהם עם הליך של חקירה במשטרה או מעצר. במקרים אלה, חשוב מאוד לפנות בהקדם אל עורך דין פלילי מומחה בעבירות סמים ("עורך דין סמים").

פנייה אל עורך דין פלילי שמתמחה בתחום תסייע לכם לעמוד על זכויותיכם ולעבור את הליך החקירה וכל מה שנלווה אליו בצורה הטובה ביותר, ובסופו של דבר, תוביל להשגת התוצאה הטובה ביותר בנסיבות המקרה.

עו"ד סמים – על סמים "קלים" וסמים "קשים"

פקודת הסמים המסוכנים לא נוקטת במונחים "סמים קשים" ו"סמים קלים". יחד עם זאת, בפרקטיקה מקובל להבחין בין סמים "קלים", כמו למשל: גראס (מריחואנה) וחשיש, לבין סמים "קשים", כגון: אופיום, אקסטזי, הרואין וקוקאין.

חוק הסמים המסוכנים (עבירת קנס מיוחדת – הוראת שעה), התשע"ח-2018 אשר חוקק בשנת 2018 ושעוגן בפקודת הסמים המסוכנים, הולך במידה מסוימת בעקבות ההבחנה הזו, וקובע כי עבירה של החזקה או שימוש בקנאביס לצריכה עצמית הנעברת בפעם הראשונה וכן עבירה נוספת הנעברת בתוך חמש שנים ממועד ביצוע העבירה הראשונה, יראו אותן כעבירות קנס מיוחדות, וכי מי שעובר אותן לא יועמד למשפט פלילי אם ישלם את הקנס הקבוע בגינן.

לפיכך, במקרים שמדובר בשימוש לצריכה עצמית בסמים קלים ומדובר בעבירה ראשונה, טיפול נכון של עורך דין פלילי יוביל ברוב המקרים לסגירת התיק נגד החשוד ללא כל רישום פלילי של הרשעה בעבירת סמים.

החזקה לצריכה עצמית והחזקה שאינה לצריכה עצמית

שאלה מרכזית שמתעוררת במקרים של עבירות סמים היא האם מדובר בשימוש לצריכה עצמית. כמו כן, נשאלת השאלה מהי החזקה שאינה למטרת צריכה עצמית ומהו העונש בגין העבירות השונות.

ההבחנה בין החזקה לצריכת עצמית לבין החזקה שלא צריכה עצמית היא הבחנה חשובה שכן העונש הקבוע בפקודת הסמים המסוכנים על החזקה או שימוש בסמים לצריכה עצמית הוא עונש מאסר של שלוש שנים. לעומת זאת, במקרה שמדובר בהחזקה או שימוש שלא לצריכה עצמית, העונש הקבוע בחוק הוא מאסר עשרים שנים.

פקודת הסמים המסוכנים קובעת כי במקרה של החזקה של סם מעבר לכמות מסוימת המפורטת בפקודה, קיימת חזקה משפטית שמי שהחזיק בסם עשה זאת שלא לצורך צריכתו העצמית ועליו הראיה לסתור זאת. לעומת זאת, אם אדם החזיק בסם בכמות הקטנה או שווה לכמות המפורטת בפקודה, ההנחה היא שמטרת ההחזקה היא לצריכה עצמית, ואם התביעה טוענת כי מטרת ההחזקה היא אחרת, עליה הנטל להוכיח זאת.

מהי הכמות לצריכה עצמית?

לכל סם מוגדרת בפקודת הסמים המסוכנים כמות ספציפית לעניין חזקה זו. כך למשל:

  • במקרה של קנאביס – הכמות לצריכה עצמית היא 15 גרם לכל היותר.
  • במקרה של הרואין או קוקאין או מורפין – הכמות לצריכה עצמית היא 0.3 גרם לכל היותר.
  • במקרה של מתאדון – הכמות לצריכה עצמית היא 0.15 גרם לכל היותר.
  • במקרה של LSD – הכמות לצריכה עצמית היא 3 יחידות לכל היותר.
  • במקרה של מתאמפטאמין – הכמות לצריכה עצמית היא 0.2 גרם לכל היותר.

במקרה שאדם נתפס עם כמות סמים הגדולה מהכמות המוגדרת בפקודה ככמות לצריכה עצמית, אך מטרתו הייתה להשתמש בסמים בעצמו, עליו הנטל להוכיח שהוא החזיק בסמים לצורך צריכה עצמית בלבד. במקרים אלה, כמו גם במקרים אחרים של עבירות סמים, ליווי של עורך דין פלילי מנוסה ומקצועי יסייע לנחקר בצורה משמעותית.

מדיניות הענישה בעבירות סמים

מדיניות הענישה של בתי המשפט בעבירות סמים היא מדיניות מחמירה הכוללת בדרך כלל רכיב של מאסר בפועל. יחד עם זאת, הענישה במשפט הישראלי הינה אינדיבידואלית, ובמקרים מסוימים ניתן לסיים הליך פלילי בעבירות סמים, לרבות במקרים של החזקה שלא לצריכה עצמית וסחר, ללא כל רכיב של מאסר בפועל.

מה עושים במקרה שזומנתם לחקירה או הועמדתם לדין בעבירות סמים?

לא אחת, גם אנשים נורמטיביים שמעולם לא הסתבכו בפלילים, נאלצים להתמודד עם חקירה או כתב אישום בגין עבירת סמים.

קיימת חשיבות רבה לקבל ייעוץ וליווי משפטי בשלב מוקדם ככל הניתן, על ידי עורך דין פלילי סמים מומחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות סמים, כדי לנסות למנוע הגשת כתב אישום, ולכל הפחות, לצמצם את הנזקים שעלולים להיווצר בעקבות כתב אישום פלילי.

למשרדנו ניסיון רב והצלחות רבות בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות סמים ובכלל זה: סגירה של תיקים בעבירות סמים כבר בשלבים מוקדמים של החקירה, מניעה של כתבי אישום בעבירות סמים במסגרת הליכי שימוע, הימנעות מהרשעות פליליות ומעונשי מאסר בפועל בעבירות סמים, שחרור ממעצרים בתיקי סמים ועוד.

לתיאום פגישה פנו אלינו בטלפון: 03-9158500 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

עו"ד סמים

החשיבות של קבלת ייעוץ וליווי משפטי מעורכי דין לענייני סמים

העולם שבו אנו חיים כיום מלא בפיתויים הקשורים לסמים. מערכות אכיפת החוק מנסות להתמודד עם האתגרים באכיפת עבירות סמים, כאשר בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר ישראלים שמוצאים עצמם מתמודדים עם בעיות בתחום הפלילי, בשל מעורבות בעבירות סמים בדרגות שונות.

לעיתים קרובות ההתפתחויות בתיקים פליליים בתחום הסמים הן מהירות, במיוחד לאור העובדה שהפעולות של חוקרי המשטרה מבוססות על אפקט ההפתעה של כלל המעורבים בתיק החקירה. אם חלילה מצאתם את עצמכם מוזמנים לחקירה בתחום עבירות הסמים, עורך דין סמים הוא האדם הראשון שאיתו אתם רוצים לדבר. בשיחת טלפון אחת, ניתן להתחיל בקבלת הייעוץ והליווי המקצועי הטוב ביותר ממשרד עורכי הדין מנשה – רון, משרד עורכי דין מומחה בתחום הפלילי, עם ניסיון רב שנים והצלחות רבות בייצוג לקוחות אשר חשודים או מואשמים בעבירות סמים.

עורך דין סמים יעזור לכם לשמור על זכויותיכם ולהימנע מטעויות שעלולות לפגוע בכם

האכיפה הקפדנית של מדינת ישראל בכל הנוגע לעבירות סמים – קלים וחמורים כאחד, היא נושא שנתון למחלוקות ולדיונים רבים, אך עשויה להשפיע על חייהם של אנשים מכל קצוות הקשת החברתית. ככל שהחוק אוסר על פעילות של שימוש וסחר בסמים, גם אנשים שצורכים סמים קלים לשימוש עצמי ללא היתר למטרת הנאה או על רקע התמודדות עם בעיות רפואיות ו/או מחלות מורכבות, מסתכנים בהליכים פליליים מורכבים.

ככל שאתם חשודים בעבירת סמים, לרבות צריכת סמים לשימוש עצמי, החזקת סמים ו/או סחר והפצת סמים, עליכם לקבל ליווי משפטי וייעוץ מעורך דין סמים. עורך דין סמים הוא איש המקצוע המומחה בתחום הפלילי שאיתו אתם צריכים להתייעץ ולקבל ליווי משפטי מייד עם זימונכם לחקירה או עיכובכם לחקירה בנושא של עבירת סמים, והוא זה שיידע בכל מקרה ומקרה איך לפעול בצורה הטובה ביותר על מנת לסגור נגדכם את התיק, ככל שהדבר אפשרי.

בכל מקרה של חשד לביצוע עבירה פלילית בענייני סמים, חשוב לשמור על הזכויות שלכם ולהימנע מביצוע טעויות לאורך הליך החקירה ו/או המשפט שעשויות לפגוע בכם. חשוב לפנות לעו"ד פלילי סמים בשלב מוקדם ככל הניתן על מנת שילווה אתכם באופן מקצועי בכל הנדרש החל מהשלב הראשון.

ניהול תיקי עבירות סמים בצורה אחראית ומיומנת

האחריות המוטלת על כתפיו של עורך דין פלילי בתחום הסמים, היא אחריות כבדה. להרשעה בעבירות סמים עשויות להיות השלכות חמורות על חייו של מי שהורשע, החורגות אף מהעונש שייגזר עליו במסגרת ההליך הפלילי. על כן, לניהול תיק עבירות סמים בצורה אחראית ומיומנת על ידי עורך דין פלילי המתמחה בעבירות סמים ישנה חשיבות  עצומה. עורכי הדין המקצועיים של משרד עורכי הדין מנשה – רון, הם עורכי דין בעלי ניסיון רב שנים והצלחות רבות בייצוג לקוחות בתיקי סמים, בעלי היכרות מעמיקה עם כלל גורמי אכיפת החוק ובעלי הבנה מלאה של כלל הפרמטרים הדרושים לשם ניהול מוצלח של התיק.

אנו מאמינים כי רק שירות משפטי איכותי, מקצועי, רגיש ואחראי ישיג עבורכם את התוצאה הטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ חייגו: 03-9158500 או השאירו פרטים כאן.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 178

No votes so far! Be the first to rate this post.