03-9158500
תפריט

עורך דין סייבר – ייצוג מקצועי במקרים של עבירות סייבר

עבירות מחשב ועבירות סייבר הן סוג מיוחד של עבירות עם מאפיינים ייחודיים השונים מעבירות פליליות אחרות. על כן, הייעוץ והליווי המשפטי הנדרש במקרים של עבירות מחשב ועבירות סייבר מצריך מומחיות מיוחדת מצד עורך דין סייבר.

עורך דין לעבירות סייבר

בעידן הדיגיטאלי כיום, לאור השימוש ההולך וגובר של חלקים גדולים מהאוכלוסייה במחשבים וברשת האינטרנט, עבירות מחשב ועבירות סייבר הפכו לעבירות נפוצות.

מקובל להבחין בין שני סוגים של מקרים – מקרים בהם המחשב הוא מושא העבירה ומקרים אחרים בהם העבירות נעשות באמצעות שימוש ברשת האינטרנט.

עורך דין סייבר – מקרים בהם המחשב הוא מושא העבירה

מדובר בעבירות המבוצעות בעיקרן מתוך מטרה לפגוע במחשב עצמו ו/או במידע השמור במחשב.

סוג זה של עבירות מעוגן בחוק המחשבים, התשנ"ה-1995, אשר מונה מספר עבירות מרכזיות וביניהן: חדירה לחומר מחשב שלא כדין, שיבוש או הפרעה למחשב או לחומר מחשב, העברת מידע כוזב או פלט כוזב, פעולות אסורות בתוכנה, לרבות ייצור והפצה של נוזקה (וירוסים) ועוד.

ברע"פ 8464/14 מדינת ישראל נ' ניר עזרא, נדרש בית המשפט העליון לפרשנות העבירה של חדירה לחומר מחשב שלא כדין, הקבועה בסעיף 4 לחוק המחשבים, וקבע כי יש לפרש את המונח "חדירה" פרשנות מרחיבה וכללית, כך שהוא כולל כל מידע "הנכנס" למחשב, בין שנוצר על ידי מחשב אחר ובין שנוצר כתוצאה מפעילות המשתמש במחשב.

עורך דין סייבר – מקרים אחרים בהם העבירות מבוצעות באמצעות שימוש ברשת האינטרנט

במקרים אלה העבירות נעשות באמצעות המחשב או באמצעות טלפונים חכמים תוך שימוש ברשת האינטרנט, כאשר מטרת העבירות בדרך כלל היא לקבל מידע ו/או כסף מנפגע העבירה.

מדובר במקרים כגון: עבירות מרמה והונאה המבוצעות באמצעות האינטרנט או עבירות מין המבוצעות באמצעות רשת האינטרנט או עבירות של סחיטה ברשת האינטרנט ובכלל זה עבירות של סחיטה מינית ברשת.

במקרים של סחיטות מיניות שמבוצעות באמצעות רשת האינטרנט, מדובר פעמים רבות במצב בו אדם שולח תמונות או סרטונים אינטימיים שלו או מצולם בסיטואציות מיניות במסגרת התכתבות או שיחת וידאו עם בחורה אותה הכיר בצ'אט, אתר היכרויות, רשת חברת או דרך אפליקציה חברתית, כאשר זמן קצר לאחר מכן, אותו אדם מקבל מהבחורה עימה התכתב או מאדם אחר שקשור אליה – איומים, דרישות או "בקשות" לשלם כסף (בדרך כלל באמצעות העברה בנקאית,Pay Pal או במטבע וירטואלי כגון ביטקוין), וככל שהוא לא ישלם, אז אותם סוחטים מאיימים עליו כי התכנים האינטימיים הפוגעניים יפורסמו באתרים שונים ברחבי הרשת ו/או יופצו למכריו וקרובי משפחתו.

עורך דין לעבירות מחשב

ייצוג וטיפול של עורך דין סייבר במקרים של עבירות מחשב מצריך מומחיות בתחום הסייבר

עבירות סחיטה ברשת האינטרנט (סייבר בלקמייל – Cyber Blackmail), לרבות סחיטה מינית ברשת (סקסטורשן – Sextortion) דורשות טיפול מיוחד ומקיף ובכלל זה:

ייעוץ משפטי מיידי מצד עורך דין לעבירות מחשב וליווי בהתמודדות עם הסוחטים, ליווי מול רשויות האכיפה, הסרת תוכן פוגעני מרשת האינטרנט, התנהלות מול הגורמים המתאימים והמחלקות המשפטיות של אתרי אינטרנט ואפליקציות חברתיות ועוד.

בהתאם לנסיבותיו של כל מקרה, עבירות מחשב ועבירות סייבר נחקרות לעיתים על ידי יחידות סייבר מחוזיות במשטרת ישראל או על ידי יחידת הסייבר הארצית בלהב 433, בשיתוף פעולה כזה עם האינטרפול.

לטיפול בעבירות אלו נדרש טיפול של עורך דין סייבר שמומחה לעבירות אלו. למשרדנו ניסיון רב בייצוג וליווי משפטי של לקוחות בקשת רחבה של מקרים של עבירות מחשב ועבירות סייבר, לרבות מקרים של סחיטה ברשת האינטרנט ומענה מיידי בהתמודדות מול הסוחטים.

החשיבות של קבלת ייעוץ וליווי משפטי מעורך דין סייבר בכל מקרה של עבירות מחשב ועבירות סייבר

בכל מקרה של עבירת מחשב או עבירת סייבר, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי וללא דיחוי לעורך דין פלילי מומחה בתחום של עבירות מחשב ועבירות סייבר ולקבל ייעוץ וליווי משפטי מקצועי על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר, ולצמצם או אף למנוע את הנזקים שנגרמו או עלולים להיגרם לכם.

מנשה-רון עורכי דין הוא משרד עורכי דין פלילי מוביל בתחום עבירות מחשב ועבירות סייבר, ששותפיו הם יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ובעלי ניסיון רב, מומחיות והצלחות רבות בייצוג לקוחות בתיקי עבירות מחשב ועבירות סייבר ובייצוג נפגעי סחיטה מינית ברשת והתמודדות יעילה עם הסוחטים.

אתם לא לבד. אם אתם מחפשים עורך דין סייבר מומחה זה הזמן לפנות למשרד מנשה – רון עורכי דין, ולקבל ליווי וייצוג משפטי מקיף ברמה הגבוהה ביותר.

לאלמנט הזמן חשיבות רבה! על מנת לטפל בהצלחה ולהתמודד בצורה הטובה ביותר עם כל ההיבטים הנדרשים במקרים של עבירות סייבר או במקרים של סחיטה ברשת, יש לקבל מוקדם ככל האפשר ייעוץ וליווי משפטי מעורך דין סייבר מומחה.

לקבלת מענה מקצועי מיידי מטעם עורך דין לעבירות מחשב פנו אלינו בטלפון 03-9158500 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

עורך דין סייבר – יצירת מרחב סייבר בטוח ומוגן

בתקופה האחרונה אנו עדים למתקפות סייבר על שורה של גורמים במדינת ישראל. כך למשל: מתקפת סייבר על אחת מתחנות הכוח של חברת החשמל, מתקפת סייבר על חברת הביטוח שירביט במסגרתה תוקפי סייבר חדרו לרשת המחשוב של חברת שירביט, הוציאו כמויות גדולות של מידע אישי של לקוחות החברה משרתי החברה ודרשו מחברת שירביט תשלום כופר בביטקוין, ומתקפות סייבר נוספות על גורמים פרטיים ועל חברות ומוסדות ממשלתיים. 

הטיפול באירועי סייבר משמעותיים מצריך טיפול מקצועי משולב מצד מספר גורמים ובהם עורך דין סייבר.  

עורך דין סייבר – ליווי במקרים של מתקפת סייבר ואירועי סייבר

ישראל היא מהמדינות המשפיעות והחזקות ביותר במרחב הסייבר. מתוך הניסיון המקצועי של גורמים פרטיים, צבאיים ועסקיים בתחום הסייבר, נוצרה קהילת סייבר משגשגת אשר פועלת לצד מערך הסייבר הלאומי והרשות להגנת הפרטיות, ורושמת מדי שנה הצלחות מזהירות בתחום. לצד זאת, ישנם גם לא מעט אירועים מורכבים ומסוכנים מבחינה חברתית, שמתרחשים כל העת בעולם הסייבר ומשפיעים הלכה למעשה, על החיים בחברה שלנו. גם באירועים מורכבים אלה, כמו גם באירועים קטנים יותר כגון: מתקפת כופרה, פריצה למחשב, פריצה לחשבון הפייסבוק, דליפת סיסמאות או דליפת מידע אחר, יש חשיבות לטיפול של עורך דין סייבר מומחה, הבקיא באופן הטיפול במשברים אלה וברזי החוק ויודע להתמודד בהצלחה עם כל ההיבטים הנדרשים לטיפול במקרים אלה על מנת לאפשר לכם למנוע או לצמצם נזקים וכן למצות את הדין עם כל מי שגרם לכם נזק ברחבי הרשת.

פנייה אל משרד מנשה – רון יכולה להיות הצעד הראשון בדרך לגילוי האמת ולהבנת הצרכים שלכם, על הצד הטוב ביותר, לאורך כל ההליכים השונים.

עורך דין סייבר יסייע לכם להתמודד בהצלחה עם האירוע ולחזור לשגרה בטוחה 

פשיעת סייבר, מתקפות סייבר, משברי סייבר ואירועי סייבר שונים ממחישים את הצורך המהותי הן בהטמעת כלים ומערכות הגנה לשם מניעתם של נזקים פוטנציאליים, והן את הצורך בליווי מקצועי של עורך דין סייבר.

תגובה מהירה וטיפול נכון בעת חשד לאירוע סייבר או חשד למתקפת סייבר תאפשר את מניעת הנזק או צמצומו  ותסייע לכם לחזור לשגרה. 

ככל שאתם מתמודדים עם אירוע סייבר, במקום העבודה או בחיים הפרטיים, קיימת חשיבות רבה לפנייה מוקדמת ככל שניתן לקבלת טיפול מקצועי של עורכי דין מומחים בתחום הסייבר – משרד מנשה – רון, עורכי דין.

 

לקריאה נוספת ראו מאמרנו: סחיטה ברשת האינטרנט

וכן מאמרנו: סחיטה במייל, סחיטה בסקייפ וסחיטה מינית באתרי היכרויות – איך להתמודד?