03-9158500
תפריט

עבירות מחשב ועבירות סייבר הן סוג מיוחד של עבירות עם מאפיינים ייחודיים השונים מעבירות פליליות אחרות. על כן, הייעוץ והליווי המשפטי הנדרש במקרים של עבירות מחשב ועבירות סייבר מצריך מומחיות מיוחדת מצד עורך הדין.

עורך דין לעבירות סייבר

בעידן הדיגיטאלי כיום, לאור השימוש ההולך וגובר של חלקים גדולים מהאוכלוסייה במחשבים וברשת האינטרנט, עבירות מחשב ועבירות סייבר הפכו לעבירות נפוצות.

מקובל להבחין בין שני סוגים של מקרים – מקרים בהם המחשב הוא מושא העבירה ומקרים אחרים בהם העבירות נעשות באמצעות שימוש ברשת האינטרנט.

מקרים בהם המחשב הוא מושא העבירה

מדובר בעבירות המבוצעות בעיקרן מתוך מטרה לפגוע במחשב עצמו ו/או במידע השמור במחשב.

סוג זה של עבירות מעוגן בחוק המחשבים, התשנ"ה-1995, אשר מונה מספר עבירות מרכזיות וביניהן: חדירה לחומר מחשב שלא כדין, שיבוש או הפרעה למחשב או לחומר מחשב, העברת מידע כוזב או פלט כוזב, פעולות אסורות בתוכנה, לרבות ייצור והפצה של נוזקה (וירוסים) ועוד.

ברע"פ 8464/14 מדינת ישראל נ' ניר עזרא, נדרש בית המשפט העליון לפרשנות העבירה של חדירה לחומר מחשב שלא כדין, הקבועה בסעיף 4 לחוק המחשבים, וקבע כי יש לפרש את המונח "חדירה" פרשנות מרחיבה וכללית, כך שהוא כולל כל מידע "הנכנס" למחשב, בין שנוצר על ידי מחשב אחר ובין שנוצר כתוצאה מפעילות המשתמש במחשב.

מקרים אחרים בהם העבירות נעשות באמצעות שימוש ברשת האינטרנט

במקרים אלה העבירות נעשות באמצעות המחשב או באמצעות טלפונים חכמים תוך שימוש ברשת האינטרנט, כאשר מטרת העבירות בדרך כלל היא לקבל מידע ו/או כסף מנפגע העבירה.

מדובר במקרים כגון: עבירות מרמה והונאה המבוצעות באמצעות האינטרנט או עבירות מין המבוצעות באמצעות רשת האינטרנט או עבירות של סחיטה ברשת האינטרנט ובכלל זה עבירות של סחיטה מינית ברשת.

במקרים של סחיטות מיניות שמבוצעות באמצעות רשת האינטרנט, מדובר פעמים רבות במצב בו אדם שולח תמונות או סרטונים אינטימיים שלו או מצולם בסיטואציות מיניות במסגרת התכתבות או שיחת וידאו עם בחורה אותה הכיר בצ'אט, אתר היכרויות, רשת חברת או דרך אפליקציה חברתית, כאשר זמן קצר לאחר מכן, אותו אדם מקבל מהבחורה עימה התכתב או מאדם אחר שקשור אליה – איומים, דרישות או "בקשות" לשלם כסף (בדרך כלל באמצעות העברה בנקאית,Pay Pal או במטבע וירטואלי כגון ביטקוין), וככל שהוא לא ישלם, אז אותם סוחטים מאיימים עליו כי התכנים האינטימיים הפוגעניים יפורסמו באתרים שונים ברחבי הרשת ו/או יופצו למכריו וקרובי משפחתו.

עורך דין לעבירות מחשב

ייצוג וטיפול במקרים של עבירות מחשב מצריך מומחיות בתחום הסייבר

עבירות סחיטה ברשת האינטרנט (סייבר בלקמייל – Cyber Blackmail), לרבות סחיטה מינית ברשת (סקסטורשן – Sextortion) דורשות טיפול מיוחד ומקיף ובכלל זה:

ייעוץ משפטי מיידי מצד עורך דין לעבירות מחשב וליווי בהתמודדות עם הסוחטים, ליווי מול רשויות האכיפה, הסרת תוכן פוגעני מרשת האינטרנט, התנהלות מול הגורמים המתאימים והמחלקות המשפטיות של אתרי אינטרנט ואפליקציות חברתיות ועוד.

בהתאם לנסיבותיו של כל מקרה, עבירות מחשב ועבירות סייבר נחקרות לעיתים על ידי יחידות סייבר מחוזיות במשטרת ישראל או על ידי יחידת הסייבר הארצית בלהב 433, בשיתוף פעולה כזה עם האינטרפול.

לטיפול בעבירות אלו נדרש טיפול של עורך דין סייבר שמומחה לעבירות אלו. למשרדנו ניסיון רב בייצוג וליווי משפטי של לקוחות בקשת רחבה של מקרים של עבירות מחשב ועבירות סייבר, לרבות מקרים של סחיטה ברשת האינטרנט ומענה מיידי בהתמודדות מול הסוחטים.

החשיבות של קבלת ייעוץ וליווי משפטי בכל מקרה של עבירות מחשב ועבירות סייבר

בכל מקרה של עבירת מחשב או עבירת סייבר, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי וללא דיחוי לעורך דין פלילי מומחה בתחום של עבירות מחשב ועבירות סייבר ולקבל ייעוץ וליווי משפטי מקצועי על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר, ולצמצם או אף למנוע את הנזקים שנגרמו או עלולים להיגרם לכם.

מנשה-רון עורכי דין הוא משרד עורכי דין פלילי מוביל בתחום עבירות מחשב ועבירות סייבר, ששותפיו הם יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ובעלי ניסיון רב, מומחיות והצלחות רבות בייצוג לקוחות בתיקי עבירות מחשב ועבירות סייבר ובייצוג נפגעי סחיטה מינית ברשת והתמודדות יעילה עם הסוחטים.

אתם לא לבד. אם אתם מחפשים עורך דין סייבר מומחה זה הזמן לפנות למשרד מנשה – רון עורכי דין, ולקבל ליווי וייצוג משפטי מקיף ברמה הגבוהה ביותר.

לאלמנט הזמן חשיבות רבה! על מנת לטפל בהצלחה ולהתמודד בצורה הטובה ביותר עם כל ההיבטים הנדרשים במקרים של עבירות סייבר או במקרים של סחיטה ברשת, יש לקבל מוקדם ככל האפשר ייעוץ וליווי משפטי מעורך דין סייבר מומחה.

לקבלת מענה מקצועי מיידי מטעם עורך דין לעבירות מחשב פנו אלינו בטלפון 03-9158500 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 

לקריאה נוספת ראו מאמרנו: סחיטה ברשת האינטרנט

וכן מאמרנו: סחיטה במייל, סחיטה בסקייפ וסחיטה מינית באתרי היכרויות – איך להתמודד?