03-9158500
תפריט

עבירות מחשב ועבירות סייבר – מה חשוב לדעת?

עבירות מחשב ועבירות סייבר הינן סוג מיוחד של עבירות עם מאפיינים ייחודיים השונים מעבירות פליליות אחרות. על כן, הליווי המשפטי הנדרש במקרים של עבירות מחשב ועבירות סייבר מצריך מומחיות מיוחדת מצד עורך הדין.

עבירות מחשב ועבירות סייבר

בעידן הדיגיטאלי כיום, לאור השימוש ההולך וגובר של חלקים גדולים מהאוכלוסייה במחשבים וברשת האינטרנט, עבירות מחשב ועבירות סייבר הפכו לעבירות נפוצות, כאשר מקובל להבחין בין שני סוגי מקרים:

1. מקרים בהם המחשב הינו מושא העבירה – עבירות המבוצעות במטרה לפגוע במחשב עצמו ו/או במידע השמור במחשב.
סוג זה של עבירות מעוגן בחוק המחשבים, התשנ"ה-1995, אשר מונה מספר עבירות מרכזיות וביניהן: חדירה לחומר מחשב, שיבוש או הפרעה למחשב או לחומר מחשב, העברת מידע כוזב או פלט כוזב, פעולות אסורות בתוכנה, לרבות ייצור והפצה של נוזקה (וירוסים) ועוד.

2. מקרים בהם העבירות נעשות באמצעות המחשב ו/או האינטרנט. למשל: עבירות מרמה והונאה המבוצעות באמצעות מחשב ואינטרנט, עבירות מין המבוצעות באמצעות מחשב ורשת האינטרנט, עבירות סחיטה ברשת האינטרנט (Cyber Blackmail), לרבות סחיטה מינית ברשת (סקסטורשן Sextortion) (בהקשר זה ראו מאמרנו: סחיטה ברשת האינטרנט), אשר דורשות טיפול מקיף ובכלל זה: ליווי מול רשויות האכיפה, הסרת תוכן פוגעני מרשת האינטרנט, התנהלות מול הגורמים המתאימים והמחלקות המשפטיות של אתרי אינטרנט ועוד.

ליווי של עורך דין מומחה במקרים של עבירות מחשב ועבירות סייבר פליליות

עבירות מחשב ועבירות סייבר נחקרות לרוב על ידי יחידות סייבר מחוזיות במשטרת ישראל או על ידי יחידת הסייבר הארצית בלהב 433, כאשר החוקרים הינם חוקרי מחשב מיומנים ובעלי הכשרות מיוחדות בתחום.

לטיפול בעבירות אלו נדרש טיפול של עורך דין מומחה בתחום. למשרד מנשה רון עורכי דין ניסיון רב בייצוג וליווי משפטי של לקוחות בקשת רחבה של מקרים של עבירות מחשב ועבירות סייבר, לרבות מקרים של סחיטה ברשת האינטרנט.

ראו גם מאמרנו: "סחיטה ברשת האינטרנט".

מעוניינים בייעוץ אודות עבירות מחשב ועבירות סייבר? צרו איתנו קשר עוד היום! 03-9158500