03-9158500
תפריט
0
(0)

משרדנו מייצג מגוון רחב של לקוחות בהליכים משמעתיים בבתי דין משמעתיים ברחבי הארץ ובהליכים בעניין השעיה זמנית, ובכלל זה: עורכי דין, עובדי מדינה, עובדי רשויות מקומיות, עובדי עירייה, שוטרים, אנשי שב"ס, רופאים, פסיכולוגים, רואי חשבון,  סטודנטים ועוד. 

הקשר בין הליך פלילי להליך משמעתי

בדרך כלל, הרשעה בהליך פלילי מובילה לפתיחה בהליך משמעתי נגד המורשע על בסיס פסק הדין המרשיע. בנוסף, במקרים רבים, כבר עם הגשת כתב אישום, תוגש לבית הדין למשמעת של הגוף או המוסד בו עוסק הנאשם, בקשה להשעיה זמנית של אותו נאשם עד לתום ההליכים הפליליים נגדו. 

אולם, חשוב לדעת כי גם אם התיק הפלילי מסתיים ללא הרשעה ואף אם התיק הפלילי מסתיים ללא העמדה לדין, עדיין התיק יכול להיות מנותב לדין משמעתי בערכאה המשמעתית המתאימה על בסיס החלטה של הגורם הרלוונטי כי האפיק של דין משמעתי הוא האפיק הראוי לבירור העניין. 

להליכים משמעתיים עשויים להיות השלכות משמעותיות על חייו של האדם, וזאת בין אם ננקטו נגד אותו אדם הליכים פליליים ובין אם לאו, ומכאן החשיבות בקבלת ייצוג מעורך דין המנוסה בייצוג בהליכים משמעתיים.

מסמכים במעטפה עם חתימת תיק נסגר

הסדר מותנה

 

האם על בית הדין למשמעת לדון בראיות במסגרת הדיון בהשעיה זמנית של מי שהוגש נגדו כתב אישום

שאלה זו עלתה בבר"ש 3087/14 ועדת האתיקה המחוזית של לשכת עורכי הדין מחוז תל אביב נ' חכמון (תיק בו עו"ד רונן מנשה נטל חלק בייצוג המשיבה), בו נדונה השאלה כיצד יבחן בית דין משמעתי של לשכת עורכי הדין, לצורך סעיף 78(ג) לחוק לשכת עורכי הדין, תשכ"א-1961, את משמעותו של כתב אישום שהוגש נגד עורך דין לשם הכרעה בהחלטה על השעייתו הזמנית עד לתום ההליך הפלילי נגדו.

ועדת האתיקה המחוזית למחוז ת"א טענה כי די בכתב אישום כראיה מינהלית מספקת, וכי בית הדין למשמעת לא אמור לדון בראיות לצורך הכרעתו בעניין השעיה זמנית של עורך דין. בית המשפט העליון דחה עמדה זו של ועדת האתיקה המחוזית וקבע כי זכויות הנאשם בדין המשמעתי הן לנסות להראות כי אין ראיות לכאורה, או שיש לו הגנה בדרגה כזאת המצדיקה התייחסות מקלה לעניין השעייתו. בית המשפט העליון הוסיף וקבע כי תפקידו של בית הדין המשמעתי בכל תיק הוא לדון, בין היתר, גם בשאלת קיומן של ראיות לכאורה תוך התמקדות בטענות קונקרטיות שיועלו. 

יצוין כי פסק הדין האמור אומנם מתייחס להליכי השעיה זמנית של עורך דין אולם בהחלט אפשר שקביעות אלו של בית המשפט העליון, יחולו גם במקרים אחרים לאור הרציונל העומד בבסיס החלטת בית המשפט העליון. 

חשיבות הייצוג של עורך דין בהליכים משמעתיים 

לאור מורכבות הטיפול בהליכים משמעתיים והקשר בין הליכים משמעתיים להליכים פליליים, חשוב להסתייע בעורך דין מומחה בעניינים אלה, אשר יתאים את הטיפול הנכון והמדויק לכל מקרה.

אתם לא לבד. מנשה – רון עורכי דין הינו משרד עורכי דין פלילי מוביל ששותפיו הינם יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים והינם בעלי ניסיון רב ומומחיות בייעוץ וייצוג בהליכים משמעתיים ובהליכים פליליים.

בכל מקרה הקשור לייעוץ או ייצוג בהליכים משמעתיים או בהליכים פליליים פנו אלינו בטלפון: 03-9158500  או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 0 / 5. כמות הצבעות 0

No votes so far! Be the first to rate this post.