03-9158500
תפריט
Ran PerryRan Perry
06:18 08 Jul 21
פניתי לעו"ד קובי ועו"ד רונן על מנת להתמודד עם הליך פלילי עקב תלונות שווא שהגיש מישהו נגדי. הם הנחו אותי בתהליך והתהלו מול המשטרה. בנוסף, לאחר מכן, כתבו עבורי מכתב שנועד לשנות את עילת הסגירה לחוסר אשמה מחוסר ראיות - דבר שצלח. לאורך כל התהליך הם היו זמינים ומאוד אדיבים ומקצועיים - מאוד מומלץ.
ron benron ben
07:14 19 Jan 21
הגעתי לרונן וקובי בזמן של מצוקה אישית גדולה. כבר מהרגע הראשון אפשר היה להבחין בכך שהם לא רק מתעסקים בפן המקצועי אלא גם המון בפן האנושי. שיחות חמות ומתן עזרה והסברים מרגיעים בכל זמן שנדרשו לכך והראו כמה אכפתיות הם מעניקים ללקוח. מעבר לכך בפן המקצועי מדובר בשני עורכי דין מבריקים עם ראש חד וידע מקצועי רב מאוד אשר עזרו לי להיחלץ מהצרה אליה נקלעתי. ממליץ בחום!
דב ברקוביץדב ברקוביץ
14:21 03 Jan 21
קובי ורונן הם עורכי דין שעליהם נאמר גאווה למקצוע!!הם עניינים, זמינים, מקצועיים ברמות על, מבינים בשיחת הבהרה אחת את רצון הלקוח ותוך כדי הטיפול מעדכנים ומשתפים באופן קבוע.בהחלט ממליץ לפנות ולהיוועץ בהם!!דב ברקוביץ
יעקב אנגריעקב אנגר
17:01 03 Sep 20
פנינו ברגע של מצוקה וזכינו לזמינות מלאה, לתמיכה מקצועית ונפשית והתוצאה גם היא מעולה. ממליץ בחום.
js_loader
תמונת נושא עבור: זימון לחקירה במשטרה
5
(109)

זימון למתן עדות

בישראל מתקיימים עשרות אלפי הליכים פליליים בשנה. חקירות רבות מאוד נפתחות, הן במשטרה והן ברשויות חקירה אחרות (כגון: רשות ניירות ערך, רשויות המס, רשות ההגבלים העסקיים ועוד) במטרה לבדוק תלונות שהתקבלו או חשדות שהתעוררו לביצוע עבירות פליליות. במסגרת חקירות אלו מוזמנים למשטרה או לרשות החוקרת אנשים רבים, על מנת להיחקר ולמסור את גרסתם ביחס לאירועים שנבדקים. קיים הבדל בין מי שמוזמן לחקירה תחת אזהרה, כלומר מי שהוא עצמו חשוד בביצוע העבירה, לבין מי שמוזמן לצורך מתן עדות פתוחה, או תשאול, כלומר מי שבשלב הזימון לחקירה אינו חשוד כמי שביצע עבירה.

המשותף לכל סוגי החקירה הוא שללא קשר לנקודת הפתיחה שלהם, כולם עלולים להוביל בסופו של דבר להעמדה לדין, אם יימצאו ראיות לביצוע העבירה על ידי הנחקר. לכן חשוב להכיר מראש את כללי החקירה, את זכויותיו של הנחקר, את חובותיו ולהתייעץ לגבי העניין שבו עוסקת החקירה. יש חשיבות רבה לפנות לעורך דין פלילי לצורך התייעצות מוקדם ככל הניתן לאחר קבלת זימון לחקירה, ובמידת האפשר בטרם ההגעה לרשות החוקרת.

חקירה באזהרה (חשוד)

לאדם הנחקר באזהרה בחשד לביצוע עבירה פלילית עומדות שתי זכויות מרכזיות. הזכות האחת היא "זכות השתיקה", לפיה החשוד יכול למלא פיו מים ולשתוק שתיקה מלאה לכל אורך החקירה. הזכות השנייה היא זכות ההיוועצות עם עורך דין – זכות שמומלץ בכל מקרה לעשות בה שימוש, שכן ישנה משמעות קריטית להגעה לחקירה כשהנחקר מוכן היטב ומכיר את הזכויות העומדות לו וכן את תרגילי החקירה שעלולים להיות מופעלים נגדו. עו"ד פלילי המייעץ לנחקר ימליץ לנחקר, בין היתר, האם לעשות שימוש בזכות השתיקה או למסור גרסתו לחשדות. במקרים רבים היוועצות עם עורך דין פלילי יכולה למנוע הגשת כתבי אישום פליליים חמורים ואף למנוע עיכוב ומעצר.

לכל חשוד זכות להיוועץ עם עורך דין לבחירתו ולעמוד על כך שהחקירה תושהה עד לקבלת הייעוץ.

לקריאה נוספת בעניין הליכי חקירה ראו מאמרנו: ייעוץ בחקירה: איך נערכים לקראת חקירה פלילית?

זימון לחקירה | זימון למתן עדות

מתן עדות ותשאול (עד או אדם אחר)

בתשאול ובגביית עדות (או "עדות פתוחה") מוסר העדות אינו חשוד בעבירה פלילית, אלא נשאל לגבי דברים ששמע, ראה או שבידיעתו. להבדיל מחשוד הנחקר באזהרה, לאדם המוסר עדות אין את הזכות לשתוק שתיקה מלאה, אלא עומדת לו הזכות לחיסיון מפני הפללה עצמית. מדובר על זכות המעוגנת בסעיף 47 לפקודת הראיות וכן בסעיף 2(2) לפקודת הפרוצדורה הפלילית (עדות) ולפיה אין אדם נדרש לענות על שאלות, או למסור ראיה או מסמכים, העשויים להפלילו.

בנוסף לאמור לעיל, חשוב לדעת כי במקרים רבים במהלך מתן העדות, מסירת העדות יכולה להפוך בין רגע לחקירה באזהרה לכל דבר ועניין וסטטוס מוסר העדות משתנה למעמד של חשוד, ובמקרים מסוימים הדבר אף יכול להוביל לעיכוב או למעצר. מכאן שהסברה כי במסירת עדות אין צורך להתייעץ עם עורך דין היא שגויה לחלוטין ועלולה לגרום למוסר העדות נזק רב.

יש הסוברים בטעות, כי אם יתייעצו עם עורך דין ויאמרו לחוקר כי התייעצו או כי ברצונם להתייעץ עם עורך דין, הדבר יגרום להם נזק והם ייתפשו כחשודים בעצמם. אולם ההיפך הוא הנכון: אדם שמוזמן לחקירה ולא מתייעץ עם עו"ד פלילי אשר יכול לעזור לו לשמור על זכויותיו עלול להסתבך ולגרום לעצמו לנזק רב.

לקריאה נוספת בעניין חיסיון מפני הפללה עצמית ראו מאמרנו: הזכות לחיסיון מפני הפללה עצמית בהליכים שונים

השלב שבו יש לקיים את ההתייעצות עם עורך דין

חשוב לקיים את ההתייעצות עם עורך דין פלילי מוקדם ככל הניתן, ועדיף עם הזימון למשטרה או לרשות החוקרת ועוד בטרם החל הנחקר או מוסר העדות להשיב על שאלות.

חשוב לדעת, כי לכל חשוד או אדם שמוזמן למתן עדות הזכות להיוועץ עם עורך דין לבחירתו ולעמוד על כך שהחקירה תושהה עד לקבלת ייעוץ.

אתם לא לבד. מנשה – רון עורכי דין הינו משרד עורכי דין פלילי מוביל ששותפיו הם יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים ובעלי ניסיון רב ומומחיות בליווי נחקרים – חשודים ועדים בכל סוגי החקירות ומתן העדויות במשטרה וברשויות החקירה הנוספות.

משרדנו מלווה בהצלחה נחקרים, עדים וחשודים בהליכים שונים בהם הם נדרשים להשיב על שאלות או להמציא מסמכים לרשויות האכיפה השונות והכל תוך שמירה מלאה על זכויות לקוחותינו.  

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 109

No votes so far! Be the first to rate this post.

עורכי הדין רונן מנשה וקובי רון

בעלי משרד מנשה - רון עורכי דין

לפנייה למשרדנו חייגו: 03-9158500 או לחצו כאן להשארת פרטים