03-9158500
תפריט
Ran PerryRan Perry
06:18 08 Jul 21
פניתי לעו"ד קובי ועו"ד רונן על מנת להתמודד עם הליך פלילי עקב תלונות שווא שהגיש מישהו נגדי. הם הנחו אותי בתהליך והתהלו מול המשטרה. בנוסף, לאחר מכן, כתבו עבורי מכתב שנועד לשנות את עילת הסגירה לחוסר אשמה מחוסר ראיות - דבר שצלח. לאורך כל התהליך הם היו זמינים ומאוד אדיבים ומקצועיים - מאוד מומלץ.
ron benron ben
07:14 19 Jan 21
הגעתי לרונן וקובי בזמן של מצוקה אישית גדולה. כבר מהרגע הראשון אפשר היה להבחין בכך שהם לא רק מתעסקים בפן המקצועי אלא גם המון בפן האנושי. שיחות חמות ומתן עזרה והסברים מרגיעים בכל זמן שנדרשו לכך והראו כמה אכפתיות הם מעניקים ללקוח. מעבר לכך בפן המקצועי מדובר בשני עורכי דין מבריקים עם ראש חד וידע מקצועי רב מאוד אשר עזרו לי להיחלץ מהצרה אליה נקלעתי. ממליץ בחום!
דב ברקוביץדב ברקוביץ
14:21 03 Jan 21
קובי ורונן הם עורכי דין שעליהם נאמר גאווה למקצוע!!הם עניינים, זמינים, מקצועיים ברמות על, מבינים בשיחת הבהרה אחת את רצון הלקוח ותוך כדי הטיפול מעדכנים ומשתפים באופן קבוע.בהחלט ממליץ לפנות ולהיוועץ בהם!!דב ברקוביץ
יעקב אנגריעקב אנגר
17:01 03 Sep 20
פנינו ברגע של מצוקה וזכינו לזמינות מלאה, לתמיכה מקצועית ונפשית והתוצאה גם היא מעולה. ממליץ בחום.
js_loader
5
(31)

עורך דין צווארון לבן

מה זה עבירות "צווארון לבן"? האם סיווג העבירה נקבע לפי סוג העבירה או לפי מבצע העבירה?

לרוב משתמשים במונח כדי לתאר סוג מסוים של עבירות פליליות בעלות מאפיינים ייחודיים הנבדלים מהמאפיינים של עבירות פליליות אחרות. בדרך כלל מדובר בעבירות כלכליות כגון: עבירות מרמה, עבירות גניבה, עבירות שוחד, הפרת אמונים, הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות ניירות ערך, עבירות מס, עבירות מחשב, עבירות הגבלים עסקיים ועוד.

לעיתים משתמשים במונח עבירות צווארון לבן כדי לתאר עבירות המבוצעות על ידי אנשים ממעמד חברתי גבוה וזאת ללא קשר לאופי העבירה. כך למשל עבירה של הטרדה מינית שבוצעה על ידי מנכ"ל חברה או אדם אחר ממעמד חברתי גבוה עשויה להיחשב כעבירת צווארון לבן וזאת על אף שמבחינת מאפייניה היא שונה מעבירות צווארון לבן טיפוסיות.

עבירות צווארון לבן

מדיניות הענישה בתיקי צווארון לבן

בשנים האחרונות אנו עדים להחמרה בענישה של בתי המשפט כלפי מבצעי עבירות בתחום הצווארון הלבן. כך למשל נקבע בפסק הדין בע"א 9788/03 טופז נ' מדינת ישראל:

"העבריינות הכלכלית בתחומי החברה והכלכלה היא לרוב מתוחכמת, מסתייעת באמצעים מודרניים של הפקת מידע וקשה לגילוי. נזקיה קשים לחברה בכללותה, למשק הכלכלי ולאנשים הפרטיים הנפגעים ממנה במישרין. על מדיניות הענישה לשקף את הסכנה הגדולה הרובצת לפתחה של העבריינות הכלכלית המתוחכמת, את היקף הקורבנות העלולים להיפגע ממנה, את הקושי והמורכבות שבאיתורה ואת ההוקעה הברורה של יסודות השחיתות וניצול עמדות הכוח, השליטה והמידע הכרוכים בביצועה. על המסר העונשי לשקף בבירור את תגובתה המחמירה של החברה על מעשים של הפרת נאמנות בשימוש בכספי הזולת תוך ניצול כוח המשרה".

ובפסק הדין בע"פ 220/17 נוחי דנקנר נ' מדינת ישראל שניתן ביום 29.8.2018 נקבע:

"בנוסף, על כל האמור יש ליתן משקל משמעותי לצורך בהחמרה בענישה של עברייני צווארון לבן. כך, החל ממועד חקיקת חוק ניירות ערך בשנת 1968 ועד לימינו אנו, ניכרת מגמת החמרה עקבית בענישה בגין עבירות פליליות על חוק זה. בתחילת הדרך, עבירת התרמית בניירות ערך הוגדרה כעבירה מסוג "עוון", והסנקציה המרבית שהושתה על מי שהורשע בביצועה עמדה על 3 שנות מאסר או קנס בסך של 20,000 ש"ח (ראו עניין בן זקן, פסקה 14). בשנת 1988 נחקק התיקון לחוק ניירות ערך (תיקון מס' 9), התשמ"ח-1988, בגדרו הועלתה דרגת החומרה המיוחסת לעבירת התרמית, עד כי כיום העונש המרבי בגין הרשעה בעבירה זו עומד על 5 שנות מאסר ובנוסף קנס בסך של עד כ-1.1 מיליון ש"ח או עד כ-5.6 מיליון ש"ח כאשר העבריין הוא תאגיד (ראו סעיף 54(א) רישא לחוק ניירות ערך וסעיף 61(א)(4) לחוק העונשין).

גם בפסיקת בית משפט זה ניתן דגש על הצורך בהחמרת הענישה בגין עבירות כלכליות בכלל, ובעבירות בניירות ערך בפרט (עניין בן זקן, פסקה 14 והאסמכתאות שם; עניין קדץ, פסקה 22 ; עדיני, עמ' 703-702). מגמה זו מבטאת אפוא את ההכרה בחומרתן הרבה של העבירות הכלכליות, במידת התחכום הגלום בביצוען והמורכבות בחשיפתן, וכן את הנזק העצום שהן מסבות למשק הכלכלי בישראל ולחברה בכללותה. עבירות כלכליות שמבוצעות על פי רוב תוך ניצול הגישה למוקדי השפעה וכוח, כמו גם ניצול לרעה של האמון שניתן באותם עבריינים כי ינהלו את כספם של אחרים, גורמות לנזקים שאינם פחותים מעבירות הרכוש המסורתיות הנעשות לעתים בכוח הזרוע".

החמרת הענישה בעבירות מסוג זה ממחישה גם היא את החשיבות הרבה בקבלת ליווי משפטי מקצועי מעורך דין בכל מקרה של חקירה, שימוע או משפט בעבירות כאלו.

החשיבות של קבלת ייעוץ מעורך דין צווארון לבן במקרה של חקירה או העמדה לדין

תחום עבירות צווארון לבן הינו תחום משפטי מורכב המחבר בין המשפט הפלילי לתחומי משפט נוספים, ואשר מצריך מומחיות, ניסיון וידע משפטי נרחב מצד עורך הדין המטפל הן בתחום המשפט הפלילי והן בתחומים נוספים.

בכל מקרה של חקירה או העמדה לדין בעבירות מסוג זה, קיימת חשיבות רבה לקבל ייעוץ וליווי משפטי מעורך דין המתמחה בסוג זה של עבירות על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

עורך דין רונן מנשה ועורך דין קובי רון הינם עורכי דין יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים בתחום הצווארון הלבן, ובעלי מומחיות וניסיון רב בייצוג לקוחות במגוון רחב של עבירות מסוג זה בכל שלבי ההליך הפלילי ובכלל זה: שלב החקירה, הליכי שחרור ממעצר, הליכי שימוע למניעת הגשת כתב אישום וייצוג בהליכים משפטיים בפני כל הערכאות השיפוטיות.

לקוחות המשרד הינם אנשים נורמטיביים וביניהם: אנשי עסקים, רואי חשבון, עורכי דין, בנקאים, רופאים, עובדי ציבור, נבחרי ציבור ועוד.

במהלך השנים ייצגו עורך דין רונן מנשה ועורך דין קובי רון דמויות בולטות בקהילה העסקית בישראל והגיעו להישגים והצלחות מרשימות בתיקים רבים.

אם אתם מחפשים עורך דין זה הזמן לפנות לעורך דין רונן מנשה ועורך דין קובי רון ולקבל ליווי וייצוג משפטי מקיף ברמה הגבוהה ביותר.

לתיאום פגישה וקבלת מענה מקצועי מיידי פנו אלינו בטלפון: 03-9158500 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 

טיפול מקצועי בתיקים על ידי עורך דין צווארון לבן

תחום הצווארון הלבן כולל, בין היתר, עבירות הנוגעות לטוהר המידות, עבירות ניירות ערך ושוק ההון, עבירות הגבלים עסקיים, עבירות מנהלים בתאגיד, עבירות הלבנת הון, עבירות מרמה, עבירות מס ועוד. 

הואיל ומדובר בעבירות כלכליות הכוללות במקרים רבים תחכום ומחשבה פלילית, עיקר המחלוקות בתיקי צווארון לבן הן לגבי שאלת התקיימות היסוד הנפשי. 

אופן הטיפול בתיקי צווארון לבן שונה מהותית מאופן הטיפול בתיקים פליליים אחרים, הן מבחינת משך הטיפול  בתיק והן מבחינת המומחיות והידע הנדרשים לצורך הטיפול בתיק. מסיבה זו, חשוב לבחור בשירותיו של עורך דין צווארון לבן – עורך דין שעיקר עיסוקו הוא בייצוג בתיקים מהסוג הזה, ולא בעורך דין פלילי המייצג בדרך כלל בתיקים פליליים רגילים. 

משרד מנשה – רון עורכי דין מדורג על ידי חברות הדירוג כאחד המשרדים המובילים בארץ בתחום הצווארון הלבן, זוכה למוניטין מעולה ומייצג לקוחות רבים בהצלחה בתיקי צווארון לבן. 

 

סיום תיקי צווארון לבן בהליכים מחוץ לכותלי בית המשפט ללא הרשעה פלילית

מתוך מטרה למנוע מלקוחותינו את הנזקים הכבדים העלולים להיגרם להם מעצם קיומו של הליך פלילי נגדם, משקיע משרדנו את כל המאמצים על מנת למנוע העמדה לדין של לקוחותינו. 

על רקע מטרה זו, פועל משרדנו במקרים המתאימים לנתב את תיקי הצווארון הלבן של לקוחותינו לאפיקים משפטיים מחוץ לכותלי בית המשפט ללא הרשעה פלילית, ובהם: 

  • הליכי אכיפה מנהלית והסדרי אכיפה מנהליים 
  • הליכי הסדר מותנה
  • הליכי עיצום כספי

וכן הליכים נוספים המאפשרים את סיום התיק הפלילי מחוץ לבית המשפט ללא כתב אישום וללא הרשעה פלילית. 

משרד עורכי דין צווארון לבן

התפיסה המקצועית של משרדנו הכוללת, בין היתר, מיצוי כל האפיקים המשפטיים האפשריים על מנת למנוע העמדה לדין של לקוחות המשרד, מצוינות מקצועית ויחס אישי ומסור לאורך כל הדרך, מצליחה להשיג ללקוחותינו תוצאות יוצאות דופן בסגירת ההליכים הפליליים נגדם.

לתיאום פגישה חייגו: 03-9158500 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 31

No votes so far! Be the first to rate this post.

עו"ד צווארון לבן

התחום המשפטי הוא תחום מורכב עם אינספור תתי תחומים, מונחים, הגדרות ועוד. עבירות צווארון לבן הוא מונח המתייחס לסוגי עבירות המתייחס בדרך כלל לסוגים מסוימים של עבירות פליליות הנבדלות מעבירות פליליות אחרות ובעלות מאפיינים ייחודיים. לרוב יהיה מדובר על עבירות כלכליות, לדוגמה: עבירות של שוחד או מרמה, גניבה או הפרת אמונים, הלבנת הון, עבירות ניירות ערך, עבירות מס ועוד. לעתים גם עושים שימוש במונח זה לתאר עבירות של אנשים הנמצאים במעמד חברתי גבוה כמו למשל מנכ"ל חברה גדולה שהטריד מינית וכו'.

החשיבות של ייעוץ וליווי של עורך דין צווארון לבן בתיק שלכם

עבירות צווארון לבן עשויות להיות מתחומים שונים ורמת מורכבות שונה, חומרה שונה ועוד. טיפול בתיק בתחום מצריך ליווי מקצועי על ידי עורך דין פלילי מנוסה המתמחה בעבירות מסוג זה ובעל ידע משפטי נרחב שיכול לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר. במקרים של חקירה ו/או העמדה לדין בעקבות עבירה של צווארון לבן ישנה חשיבות רבה לייעוץ והליווי המשפטי של עורך דין המתמחה בסוג זה של עבירות ורוצה להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

ליווי מקצועי עם משרד עורכי הדין מנשה – רון

עורכי הדין רונן מנשה וקובי רון הינם עו"ד יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים בתחום הפלילי עם התמחות בעבירות צווארון לבן. הצוות המקצועי של המשרד בעל ניסיון רב בייצוג לקוחות מסוג זה בכל שלב: החל משלב החקירה, השחרור ממעצר, הליך שימוע למניעת כתב אישום, ייצוג בפני הערכאות השיפוטיות השונות ועוד.

חשיבות הטיפול בתיק בצורה נכונה

העבירות עשויות להיות מגוונות ולהשיג לתחומים נוספים. העבירות מתקשרות בדרך כלל לטוהר מידות, העלמות מיסים, גניבה, עבירות מרמה ועוד. בדרך כלל יש מכנה משותף של עבירות עם תחכום ומחשב פליליים ולכן עיקר המחלוקות בתיקים מסוג זה מתקשרים להתקיימות היסוד הנפשי. כל תיק עשוי להתנהל בצורה שונה בתחום זה, הן מבחינת התחומים, הנושאים המטופלים, משך הטיפול והידע והמומחיות הנדרשים לטיפול בהם. חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מנוסה ומקצועי עם התמחות בעבירות מהסוג הזה וניסיון בטיפול בתיקים מסוג זה.

משרד עו"ד צווארון לבן

עבירות צווארון לבן הן עבירות פליליות שבגינן ניתן להישפט ולרצות מאסר בפועל של מספר שנים. עם זאת, העבירות נחשבות בקרב הציבור האזרחי בישראל כעבירות פחות חמורות ולעיתים מתקבלות במעט יותר הבנה. עבירות שכאלה הן עבירות של גניבת כספים מחברות או ארגונים ולעיתים העבירות עלולות להגיע גם לקריסה ופשיטת רגל של הארגון. לרוב, מי שמבצעים את עבירות הצווארון הלבן הם עובדים בכירים בארגון כמו מנהלים או בכירים בחבר מנהלים של דירקטוריון.

עברייני צווארון לבן לרוב לא יחשבו כעבריינים בכלל בקרב הציבור אלא אדם או מנהל שביצע טעות פיננסית או לא התנהל בצורה תקינה באופן כלכלי. עם זאת, חשוב לציין שמערכת המשפט כן רואה בחומרה עבירות של צווארון לבן מאחר והעבירות יכולות להוביל לקריסה כלכלית של אנשים "חפים מפשע".  מאחר והעבירות מתבצעות לרוב על ידי בכירים בארגונים, העבריין יהיה במעמד כלכלי טוב ומבוסס ולכן מערכת המשפט רואה בעבירות מסוג זה כעבירות של גניבה מסיבה של תאוות בצע.במקרים בהם קיים חשד של עבירות צווארון לבן תוכלו לפנות למנשה-רון משרד עורכי דין לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מקצועי.

מהן סוגי העבירות בהם נצטרך ייצוג של משרד עורכי דין צווארון לבן?

  • עבירות שוחד והפרת אמונים- לרוב עבירה זו מתייחסת לעובדי ציבור אך גם אדם פרטי יכול להיות מואשם בסוג עברה זו.
  • סחר במידע פנים- קבלת תמורה כספית או טובות הנאה תמורת מידע פנימי על חברה שיכול להשפיע על השוק
  • מעילה ומרמה- שימוש בכספי החברה או הארגון לצרכים אישיים
  • עבירות מס- ניפוח של הוצאות העסק או אי דיווח של הכנסות.

מהם העונשים הצפויים ?

העונש על עבירות מסוג זה תלוי בחומרת המעשה אך העונשים יכולים לנוע מקנס כספי ועד מאסר בפועל. במקרה ובו מתחיל תהליך משפטי של עבירות צווארון לבן רצוי להשתמש בשירותיו של משרד עורכי דין צווארון לבן בשביל להגיע לתוצאות הטובות ביותר. עורך דין מנוסה ינסה להגיע לפתרונות ומיצוי התהליכים המשפטיים לפני הגעה לבית המשפט ולמנוע הגשה של כתבי אישום. במידה ובסופו של דבר לא ניתן היה למנוע את הגשת כתב האישום עורך הדין יוכל לסייע בסגירת התיק וזיכוי העבירה.