03-9158500
תפריט
Ran PerryRan Perry
06:18 08 Jul 21
פניתי לעו"ד קובי ועו"ד רונן על מנת להתמודד עם הליך פלילי עקב תלונות שווא שהגיש מישהו נגדי. הם הנחו אותי בתהליך והתהלו מול המשטרה. בנוסף, לאחר מכן, כתבו עבורי מכתב שנועד לשנות את עילת הסגירה לחוסר אשמה מחוסר ראיות - דבר שצלח. לאורך כל התהליך הם היו זמינים ומאוד אדיבים ומקצועיים - מאוד מומלץ.
ron benron ben
07:14 19 Jan 21
הגעתי לרונן וקובי בזמן של מצוקה אישית גדולה. כבר מהרגע הראשון אפשר היה להבחין בכך שהם לא רק מתעסקים בפן המקצועי אלא גם המון בפן האנושי. שיחות חמות ומתן עזרה והסברים מרגיעים בכל זמן שנדרשו לכך והראו כמה אכפתיות הם מעניקים ללקוח. מעבר לכך בפן המקצועי מדובר בשני עורכי דין מבריקים עם ראש חד וידע מקצועי רב מאוד אשר עזרו לי להיחלץ מהצרה אליה נקלעתי. ממליץ בחום!
דב ברקוביץדב ברקוביץ
14:21 03 Jan 21
קובי ורונן הם עורכי דין שעליהם נאמר גאווה למקצוע!!הם עניינים, זמינים, מקצועיים ברמות על, מבינים בשיחת הבהרה אחת את רצון הלקוח ותוך כדי הטיפול מעדכנים ומשתפים באופן קבוע.בהחלט ממליץ לפנות ולהיוועץ בהם!!דב ברקוביץ
יעקב אנגריעקב אנגר
17:01 03 Sep 20
פנינו ברגע של מצוקה וזכינו לזמינות מלאה, לתמיכה מקצועית ונפשית והתוצאה גם היא מעולה. ממליץ בחום.
js_loader
תמונת נושא עבור: תעודת יושר – בדיקת רישום פלילי
5
(44)

מהי "תעודת יושר"? ואיך מקבלים תעודת יושר מהמשטרה?

המושג "תעודת יושר" הוא מושג שהשתרש בציבור המתייחס לתדפיס המידע הפלילי שכל אדם זכאי לקבל מהמשטרה אודותיו.

איך מקבלים את תדפיס המידע הפלילי עבור בדיקת רישום פלילי?

יש לגשת לתחנת משטרה, להזדהות באמצעות תעודת זהות ולבקש לקבל תדפיס מידע פלילי.

האם קיימת חובה להעביר את תדפיס המידע הפלילי לגורמים שונים כגון מעסיק וכדומה?

לא. לפי החוק, התדפיס מיועד אך ורק למי שהמידע אודותיו. מי שזכאי על פי חוק לקבל מידע פלילי אודות אדם מסוים, יקבל אותו ישירות מהמשטרה בהיקף לו הוא זכאי ולא באמצעות מי שהמידע אודותיו. למעסיק אסור לדרוש מאף אדם את תדפיס המידע הפלילי ("תעודת יושר").

בדיקת רישום פלילי – מה התדפיס כולל?

התדפיס כולל מידע משני סוגים:

  • מרשם פלילי – הרשעות והחלטות נוספות של בית משפט בהליכים שנדונו בבית משפט והסתיימו.
  • רישום משטרתי – משפטים וחקירות תלויים ועומדים (מב"ד – ממתין לבירור דין) או תיקי חקירה שנסגרו.

דף הפתיח של תעודת יושר מהמשטרה זהה אצל כולם, ללא קשר לרישומים הקיימים, ורק לאחריו מגיע תדפיס הכולל את הרישומים (ככל שקיימים). אם מתקבל רק דף הפתיח, משמעות הדבר כי אין לגבי אותו אדם רישומים פליליים או רישומים משטרתיים.

האם ניתן למחוק או לבטל רישומים המופיעים בתדפיס המידע הפלילי?

כן, קיימת אפשרות להגיש בקשה מתאימה למחיקת או ביטול רישומים המופיעים בתדפיס המידע הפלילי שתיבחן על ידי הגורם המתאים. כאמור, תדפיס המידע הפלילי מכיל רישומים מסוגים שונים. לכל סוג של מידע פלילי קיימת דרך פעולה המתאימה לו.

כך למשל בעוד שבמקרה של הרשעה המופיעה במרשם הפלילי, דרך הפעולה למחיקתה הינה באמצעות הגשת בקשה מתאימה לנשיא המדינה, הרי שבמקרה של תיק חקירה שנסגר בעילה של "העדר ראיות" או "חוסר עניין לציבור", דרך הפעולה למחיקת הרישום הינה באמצעות הגשת בקשה לשינוי עילת סגירת התיק להעדר אשמה לגורם שסגר את התיק או באמצעות הגשת בקשה לביטול הרישום המשטרתי לגורם המתאים במשטרת ישראל כאשר ההחלטה באיזה מבין המסלולים לפעול תלויה בחלוף הזמן ממועד סגירת התיק ובשיקולים נוספים.

בכל מקרה של בקשה למחיקת או ביטול רישום פלילי או רישום משטרתי, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי המתמחה בטיפול במחיקת רישום פלילי ורישום משטרתי. למשרדנו ניסיון רב והצלחות רבות בטיפול במחיקת רישומים פליליים מהמרשם הפלילי ובמחיקת רישומים מהרישום המשטרתי, כאשר אנו מתאימים את הטיפול הנכון והמתאים לכל מקרה.

 

לקריאה נוספת בעניין מחיקת רישום פלילי ומחיקת רישום משטרתי ראו מאמרינו:

מחיקת רישום פלילי – כל מה שצריך לדעת

שינוי עילת סגירה של התיק

חנינה מהנשיא

 

דרג את העמוד

ממוצע הצבעות 5 / 5. כמות הצבעות 44

No votes so far! Be the first to rate this post.

עורכי הדין רונן מנשה וקובי רון

בעלי משרד מנשה - רון עורכי דין

לפנייה למשרדנו חייגו: 03-9158500 או לחצו כאן להשארת פרטים