03-9158500
תפריט

ייעוץ וליווי בהליכי חקירה

לכל חקירה פלילית במשטרה או ברשות חוקרת אחרת (כגון רשויות המס, רשות ניירות ערך, רשות ההגבלים העסקיים) יש להתייחס ברצינות רבה, שכן השלכות החקירה על הנחקר, משפחתו ועבודתו, עשויות להיות כבדות משקל.

הסברה כי אדם חף מפשע לא צריך להתייעץ עם עורך דין בחקירה פלילית הינה שגויה לחלוטין ועלולה לגרום לנחקר לנזק רב.

בכל מקרה של זימון לעדות או לחקירה במשטרה או ברשות חקירה אחרת, יש להתייעץ עם עורך דין פלילי מומחה שילווה את הנחקר.

מה חשוב לדעת על חקירה פלילית?

לחקירה פלילית כללים מיוחדים רבים שחשוב להכיר טרם החקירה, כגון: האם מותר לסרב לבוא, האם חייבים להשיב על השאלות, האם אפשר לקום וללכת, מה כדאי לענות, האם החקירה הינה באזהרה והאדם נחקר כחשוד או כעד ומהן הזכויות העומדות לנחקר בכל מצב, האם לשמור על זכות השתיקה, כיצד החקירה מתועדת, מי הגורם שמחליט על הגשת כתב אישום, ממה יש להיזהר בחקירה, כיצד להתנהג, האם להסכים לבדיקת פוליגרף או לעימותים ועוד.

ייעוץ משפטי בעת חקירה

לעיתים רבות ההבדל בין תיק שנסגר מחוסר אשמה לבין העמדה לדין ואף הרשעה נעוץ בדברים שיאמר הנחקר בחקירה הראשונה במשטרה או ברשות בה נחקר. כמו כן, לחקירה פלילית לעיתים השלכות רבות על מעצרו של הנחקר (לקריאה נוספת בעניין הליכי מעצר ראו: ייעוץ בהליכי מעצר).

החשיבות של קבלת ייעוץ מעורך דין פלילי טרם החקירה

להכנה טובה ולהכרת כללי המשחק של חקירה פלילית יש משמעות קריטית. יש להגיע לחקירה הפלילית כשהנחקר מוכן היטב ומבין את ההליך שלפניו, את זכויותיו ואת תרגילי החקירה הרבים שעלולים להיות מופעלים.

חשוב לקיים את ההתייעצות עם עו"ד פלילי מנוסה בשלב מוקדם ביותר של החקירה, ועדיף עוד בטרם החל הנחקר להשיב על שאלות. חשוב לדעת, כי לכל חשוד זכות להיוועץ עם עורך דין לבחירתו ולעמוד על כך שהחקירה תושהה עד לקבלת הייעוץ.

אתם לא לבד. מנשה – רון עורכי דין הינו משרד עורכי דין פלילי מוביל ששותפיו הינם יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים ובעלי ניסיון רב ומומחיות בליווי כל סוגי החקירות במשטרה וברשויות חקירה נוספות.

צרו איתנו קשר לייעוץ וליווי בהליכי חקירה 03-9158500

לקריאה נוספת בעניין הליכי חקירה ראו מאמרנו: ייעוץ בחקירה: איך נערכים לקראת חקירה פלילית?